З чим пов’язані набряки при вагітності, як від них позбутися і в яких випадках потрібно проконсультуватися з лікарем? На пізніх термінах виношування дитини жінка може помітити, що у неї набрякають кінцівки. Набряклість може бути фізіологічною або патологічною.
Причини набряків під час вагітності
Найчастіше набряклість у вагітних пов’язана з фізіологічними процесами. На тлі зміни гормонального фону в тілі відбувається затримка натрію. Обсяг циркулюючої крові збільшується, навантаження на судини зростає, і венозний тиск підвищується. В результаті відтік рідини з нижніх кінцівок погіршується.
Крім того, у міру свого збільшення матка може тиснути на нижню порожнисту вену, що призводить до набряків ніг при вагітності. Набряклість виникає при змінах зовнішніх умов, наприклад, у зв’язку з літньою спекою. Також затримка рідини може бути пов’язана з недостатнім обсягом чистої води, який має споживає вагітна.
Перш, ніж шукати рекомендації та поради про те, як зняти набряки при вагітності, жінка повинна упевнитися, що причина такого стану не пов’язана з патологією. Набряклість може бути обумовлена прееклампсією, тромбозом глибоких вен, запаленням підшкірної клітковини.
Набряки при вагітності: що робити?
Скарги щодо набряклості необхідно озвучити на черговому прийомі акушера-гінеколога, який спостерігає жінку. Терміново звернутися до лікаря слід тоді, коли набряки кінцівок під час вагітності супроводжуються:
- значним збільшенням маси тіла;
- підвищеним артеріальним тиском;
- набряком обличчя, рук, живота, попереку;
- одностороннім набряком ноги, з почервонінням і локальним підвищенням температури.
Особливо уважними до свого стану під час виношування дитини повинні бути жінки старше 35 років, які мають в особистому або сімейному анамнезі епізоди прееклампсії, які страждають на цукровий діабет, хронічну гіпертензією або судинні порушення.
Фізіологічні набряки при вагітності можна зменшити шляхом періодичного лежання на лівому боці (це зменшує здавлювання нижньої порожнистої вени). Також лікар може порекомендувати носіння компресійного білизни. Корисно періодично піднімати ноги вище, наприклад, лежачи розміщувати їх на високій подушці. Вагітним також слід носити зручний, не тісний і не прилягаючий одяг, щоб не порушувати природний кровотік.
Якщо у вас є питання до акушера-гінеколога, в тому числі і про те, як зняти набряки при вагітності, записуйтеся на консультацію в клініку «Айвімед». Фахівці клініки займаються веденням вагітності і зможуть дати компетентні відповіді на всі питання.