ТСН: в «IVMED» використовують штучний інтелект для ефективного запліднення

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Медичний центр лікування безпліддя «IVMED» нещодавно почав застосовувати у своїй роботі два штучні інтелекти, які працюють швидше та ефективніше за людський мозок. Про це повідомили на сайті ТСН.

Сьогодні штучний інтелект (ШІ) дедалі частіше можна зустріти у різних сферах науки і медицини. Над створенням продуктів ШІ для установ сфери охорони здоров’я працюють розробники великих компаній: Microsoft, Apple, Google і IBM.

Згідно з дослідженнями, які проводилися компанією Global Market Insights, у медицині очікується щорічне зростання популярності ШІ на 40%. Вже нині технології штучного інтелекту застосовують при діагностиці захворювань, дослідженні геному, розробці ліків і медичної візуалізації. Пристрої, створені на основі ШІ, здатні навчатися, а також приймати рішення самостійно. Це дозволяє зекономити час, кошти й більш ефективно лікувати пацієнтів.

Наприклад, медичний центр лікування безпліддя «IVMED» почав використовувати у своїй роботі два штучні інтелекти – ERICA™ та SiD компанії IVF 2.0. Вони аналізують та обробляють великий обсяг даних, який фізично не здатна опрацювати людина. І виключають суб’єктивний людський фактор, що існує при звичайній оцінці фахівцем. Тобто підвищують ймовірність успішної вагітності та дають можливість отримати максимально глибокий аналіз ембріонів.

«Штучний інтелект дозволяє відібрати під час програми ЕКЗ найкращі сперматозоїди для запліднення та найбільш перспективні ембріони для перенесення в матку жінки. І до класичної оцінки фахівцем-ембріологом при селекції ембріонів з найвищим імплантаційним потенціалом ми додаємо також роботу ШІ. Це може суттєво зменшити час досягнення вагітності»,

– зазначила ТСН Галина Стрелко, головна лікарка клініки репродуктивної медицини «IVMED», докторка медичних наук.

Ще один важливий момент – завдяки більш об’єктивній оцінці якості ембріонів за допомогою ШІ, ми можемо прогнозувати перспективи настання вагітності в цілому, і у певних випадках пропонувати, наприклад, повторну стимуляцію або застосування донорських яйцеклітин. Крім того, ШІ можливо навчити вибирати ембріони, в яких значно менша ймовірність генетичних дефектів і аномалій.

Експертка розповіла, що після 5-6 днів розвитку ембріонів в інкубаторі ембріологи мають фото кожного з них. Алгоритм штучного інтелекту аналізує зображення ембріонів і визначає, які з них мають найбільші перспективи для успішного розвитку. При цьому штучний інтелект SiD відбирає найкращий сперматозоїд для іксі, ще на етапі запліднення, що також може покращити якість ембріонів, а ERICA™ оцінює ймовірність імплантації ембріона, тобто аналізує фотографії бластоцист.

До речі, автоматизація та застосування ШІ в сучасних допоміжних репродуктивних технологіях відбувається вже певний час. У 2019 році група американських вчених на чолі з Ірен Дімітріадіс та Чарльзом Борманом опублікували цікаві результати щодо застосування портативного аналізатора еякуляту. Ним став смартфон і установлений на нього застосунок, відеоадаптер та спеціальний чіп, куди поміщається зразок еякуляту.

Отже, враховуючи те, що 2022-й став роком суттєвого падіння народжуваності, і є ризики, що до 2030-го населення України скоротиться щонайменше до 35 млн, технології штучного інтелекту стають особливо важливими. Адже в найближчі 10 років ми можемо мати демографічну катастрофу, якої не було в жодній країні світу. І одним з основних викликів після перемоги буде системний підхід до збільшення народжуваності. Саме ШІ дозволить більш ефективно підвищити ефективність лікування безпліддя та допомогти в народженні нових україночок та українців.

Джерело: ТСН 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email