Гістероскопія перед ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Гістероскопія (гістерорезектоскопія) вважається «золотим» стандартом в діагностиці гінекологічних захворювань. Вона дозволяє визначити причини, які перешкоджають настанню вагітності. Гістероскопію роблять не тільки перед ЕКЗ, але й за показаннями лікаря, навіть якщо жінка найближчим часом не планує вагітність.

Перед вступом до програми екстракорпорального запліднення гістерорезектоскопія дозволяє замінити кілька процедур, оскільки об’єднує в собі і діагностику і, при необхідності, лікування. Так, замість УЗД внутрішніх статевих органів і діагностичного вискоблювання можна пройти гістероскопію перед ЕКЗ і під час однієї операції отримати детальну інформацію про стан порожнини матки і видалити, наприклад, поліпи або синехії. Надалі можна відправити отримані зразки тканин на дослідження.

В яких випадках показана гістероскопія?

Направлення на гістерорезектоскопію отримують:

  • пацієнтки з патологією матки (дворога або сідлоподібна матка, поліпи, субмукозна міома);
  • жінки з гіпер- або гіпоплазією едометрію;
  • пацієнтки з декількома безуспішними спробами ЕКЗ;
  • жінки, у яких траплялися викидні;
  • пацієнтки з матковими кровотечами;
  • пацієнтки з підозрою на наявність в матці чужорідного тіла, залишків плодового яйця.

Як виконується гістероскопія перед ЕКЗ

Операцію проводять зазвичай на 9-11 день менструального циклу. Гістероскопію перед ЕКЗ роблять під загальним наркозом. Через розширений цервікальний канал в порожнину матки вводять гістероскоп з відеокамерою, джерелом світла та інструментами для маніпуляцій.

Операція є малотравматичною. За рахунок візуального контролю лікар виконує всі маніпуляції з ювелірною точністю, що зводить до нуля ризики ускладнень для здоров’я жінки. Завдяки гістероскопії, яка проводиться перед ЕКЗ, шанси на імплантацію ембріона і успішне виношування вагітності зростають.

Оскільки гістерорезектоскопія є операцією, то жінка проходить попереднє обстеження (аналізи крові, сечі, мазок з піхви). Крім того, використання даного діагностично-лікувального методу має протипоказання. Вони стосуються інфекційно-запальних захворювань статевої системи, гострої інфекції будь-якої локалізації, важких захворювань серця, легенів, печінки, поширеного раку шийки матки.

У клініці «Айвімед» проводиться гістерорезектоскопія з гістологічним дослідженням отриманого в ході операції зразка тканин. Лікар ретельно вивчає стан слизової матки (її колір і будову), гирла маткових труб, він може виявити і видалити поліпи, синехії, осередки ендометріозу і міоматозні вузли.

Ви можете записатися на консультацію до репродуктолога нашої клініки, щоб дізнатися, чи потрібно вам робити гістероскопію перед ЕКЗ.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email