Гонал-Ф: пам'ятка щодо застосування препарату

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Препарат Гонал-Ф містить рекомбінантний фолікулостимулюючий гормон і впливає на ріст і розвиток фолікулів в яєчниках. Використовується в рамках допоміжних репродуктивних технологій. Відрізняється зниженим ризиком розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників.

Дія препарату спрямована на:

 • усунення ановуляції;
 • контрольовану гіперстимуляцію яєчників;
 • оваріальну стимуляцію при важкому дефіциті гормонів ЛГ і ФСГ.

Незважаючи на те, що в основному препарат розрахований на застосування у жінок, він діє також і на організм чоловіків. Гонал-Ф використовують для стимулювання сперматогенезу у чоловіків з таким порушенням, як гіпогонадотропний гіпогонадизм.

Протипоказання

Серед протипоказань до Гонал-Ф виділяють:

 • гіперчутливість до складу препарату;
 • фіброму матки, аномалії і патології будови жіночих статевих органів, несумісні з вагітністю;
 • первинну оваріальну недостатність;
 • передчасну менопаузу;
 • онкологічні захворювання;
 • кісти і об’ємні утворення в яєчниках;
 • маткові кровотечі неясного ґенезу;
 • первинну тестикулярну недостатність (у чоловіків).

Тільки лікар має право призначати препарат. Він же повинен вести контроль прийому медикаменту. Вагітним і жінкам, що годують грудьми, заборонено приймати засіб. При проходженні курсу лікування пацієнт повинен спостерігатися у лікаря для контролю рівня гормонів і стану ендокринної системи.

Спосіб застосування та дози

Гонал-Ф випускається в ампулах і вводиться підшкірно. Найчастіше курс лікування починають в перший тиждень менструального циклу. Якщо мова йде про стимуляцію фолікулів, то застосування препарату проходить під контролем УЗД. Це необхідно для того, щоб виміряти розміри фолікулів і встановити їх кількість.

Первісна доза препарату становить 0,13-0,25 мл. Поступово дозування збільшується, зазвичай це відбувається після першого тижня застосування препарату. Максимальна доза дорівнює 0,38 мл, далі збільшувати її не можна. Якщо через чотири тижні застосування препарату ефект не був досягнутий, курс слід припинити. Нова стимуляція починається з наступного циклу, і перша доза збільшується.

Після введення першої ін’єкції, коли фолікули досягнуть оптимального розміру, можна закріпити ефект ін’єкцією рекомбінантного хоріогонадотропіну людини (рХГЛ). Його вводять через 1-2 доби після ін’єкції Гонал-Ф. У разі гострої реакції яєчників на медикамент його ін’єкції рекомендується припинити. І нову зменшену дозу можна вводити тільки в наступному менструальному циклі.

Також дія Гонал-Ф спрямована на гіперстимуляцію яєчників. У цьому випадку дозування препарату коливається в межах від 0,25 до 0,38 мл. Введення ін’єкцій починається з другого дня менструального циклу. Курс лікування препаратом триває до того моменту, поки фолікули не досягнуть достатнього розміру. Для контролю рівнів гормонів ЛГ і ФСГ в організмі жінки курс лікування гінеколог призначає індивідуально. Аналогічно процес відбувається при ановуляторному безплідді або при відсутності менструального циклу.

Рекомендації щодо самостійного введення препарату

Щоб робити ін’єкції самостійно, необхідно пройти інструктаж у лікуючого лікаря і прийняти до уваги наступні рекомендації:

 • Упаковка, в якій знаходяться ампули, може бути використана тільки одним пацієнтом. При цьому під час введення препарату застосовують одноразовий шприц, використовувати його повторно не можна.
 • Перед ін’єкцією препарату необхідно ретельно вимити руки. Ваші руки і предмети, які ви використовуєте, повинні бути чистими.
 • На чисту поверхню викладають два заздалегідь просочених дезінфікуючим розчином (спиртом) тампони, шприц з розчинником, флакон з препаратом і одноразовий шприц для ін’єкцій.
 • Для приготування розчину потрібно взяти шприц з розчинником, проткнути гумову кришку флакона з препаратом і повільно ввести в нього вміст шприца. Після цього голку і шприц видаляють з флакона і викидають.
 • Шприц для ін’єкцій потрібно наповнити повітрям до певної позначки. Флакон з розчином необхідно акуратно струсити. Голку шприца вводять у флакон, перевертають його догори дном і набирають розчин.
 • Далі потрібно видалити повітря зі шприца. Для цього досить легко постукати по ньому, щоб бульбашки зібралися вгорі циліндра. Після цього їх випускають назовні шляхом натискання на поршень шприца.
 • Перед ін’єкцією ділянку шкіри необхідно обробити тампоном, змоченим у дезінфікуючому засобі або спирті. Вводять розчин в складку шкіри, для чого стискають шкіру двома пальцями. Голка повинна перебувати під кутом в 45 або 90 градусів до поверхні шкіри.
 • Категорично заборонено вводити голку у вену. Якщо в шприці з’явилася кров, слід припинити введення препарату, а голку потрібно відразу ж вийняти. Після успішного введення розчину голку також необхідно вийняти негайно. Місце ін’єкції потрібно повторно обробити змоченим в антисептику ватним тампоном.
 • Використані шприци викидають. Якщо в ампулі залишився невикористаний розчин, його теж необхідно знищити.

Якщо слідувати рекомендаціям, введення препарату Гонал-Ф пройде безболісно і швидко.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Група дослідників знайшла підтвердження тому факту, що додавання в раціон чоловіка горіхів збільшує його шанси

Орхіт

Запалення яєчка у чоловіка — орхіт, розвивається найчастіше внаслідок перенесеної інфекції, наприклад, паротиту, грипу. Гостра

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email