Зі стовбурових клітин вперше створені функціональні фолікули

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Молекулярні біологи з Університету Кюсю (Японія) під керівництвом професора Кацухіко Хаясі домоглися небувалих результатів в області гаметогенеза in vitro (in vitro gametogenesis або IVG). Технологія передбачає перепрограмування клітин шкіри або інших типів клітин в стовбурові, за допомогою яких потім вирощуються репродуктивні клітини.

Ще в 2016 році команда вчених змогла створити зі стовбурових клітин миші яйцеклітини в чашці Петрі. Однак при цьому були також використані тканини яєчників мишей. Наступні 5 років дослідники шукали шляхи подолання перешкоди, яка полягала у необхідності використання яєчникової тканини. І їм це вдалося. Результати свого дослідження IVG вчені опублікували в журналі Science.

Молекулярні біологи зі стовбурових клітин створили особливу структуру, свого роду «інкубатори», які за своїми властивостями аналогічні до фолікулів яєчників. Всередині цих структур ооцити перетворюються на життєздатні репродуктивні клітини.

Японські вчені працювали з чотирма генами: WNT, BMP4, SHH і FGF. Їх примусова активація/пригнічення приводили до перетворення стовбурових клітин в аналоги «інкубаторів» для ооцитів.

Використовуючи цю технологію, дослідники отримали життєздатні яйцеклітини миші, які були запліднені і перенесені самкам. Незабаром у цих самок народилося потомство, яке за станом здоров’я, життєдіяльністю та активністю генів не відрізнялося від мишей, народжених природним шляхом.

Японські молекулярні біологи сподіваються, що їх відкриття допоможе вирішити проблему безпліддя у людей. Однак для цього, на думку вчених, можуть знадобитися ще десятиліття експериментів.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Гестоз

Гестозом називають ускладнення перебігу вагітності, що супроводжується набряками, підвищенням артеріального тиску, еклампсією, наявністю білка в

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email