Вчені Манчестерського університету (Великобританія) і фонду NHS Foundation Trust з’ясували, що ембріони людини, отримані в рамках програми ЕКЗ, вже на п’ятий день розвитку виробляють білок, який допомагає ідентифікувати віруси і бактерії.
За словами професора Деніела Брісона, наукового керівника відділення репродуктивної медицини в Госпіталі Святої Марії, який очолює групу вчених, ембріони дуже чутливі до навколишнього середовища, однак раніше було мало відомо про механізм, за допомогою якого вони виявляють і реагують на певні сигнали навколишнього середовища.
Вчені вивчили Toll-подібні рецептори (TLR), які представляють собою клас білків, що відіграють ключову роль в імунній системі людини. Команда британських дослідників культивувала 25 п’ятиденних людських ембріонів в присутності речовин, які викликають реакцію рецепторів TLR.
Група вчених опублікувала результати своєї роботи в журналі Human Reproduction. Отримані дані свідчать про те, що система TLR активна в ембріонах людини і може грати роль в запуску запальної відповіді в організмі матері у відповідь на патогени (бактерії і віруси), а також впливати на процес імплантації ембріона і настання вагітності.
«Наше дослідження може пролити світло на причини безпліддя — чому деякі ембріони не імплантуються в матку», — підсумував професор Брісон.