Протоколи ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Коли пара вступає в програму ЕКЗ, від лікаря вона може почути невідомі раніше терміни, наприклад, довгий і короткий протокол ЕКЗ, бластоциста, ембріотрансфер і т.д. Сьогодні ми докладно розглянемо поняття «протокол ЕКО» та дізнаємось, які існують види протоколів.

Під протоколом ЕКЗ розуміють схему дозування та черговості застосування медичних препаратів. Репродуктолог індивідуально призначає ліки та порядок їх введення, виходячи із віку жінки, її оваріального резерву та загального стану здоров’я.

Протоколи розрізняються за списком препаратів та тривалістю їх застосування. Так, виділяють короткий та довгий стимульовані протоколи ЕКЗ, також існують кріопротокол, протоколи у природному циклі. Ці відмінності стосуються етапу стимуляції овуляції, що передує отриманню яйцеклітин, після чого програми ЕКЗ проходять аналогічно.

Короткий протокол ЕКЗ

Його тривалість становить трохи більше 12 днів. Короткий протокол ЕКЗ починають з 3-5 днів від початку менструального циклу. Він передбачає застосування препаратів для стимуляції яєчників та забезпечення зростання фолікулів. Короткий протокол ЕКЗ вважається вдалим, якщо під час прийому медикаментів було отримано відповідь обох яєчників.

Довгий протокол ЕКЗ

Тривалість такого протоколу залежить від тривалості природного менструального циклу жінки. Довгий протокол ЕКЗ у середньому займає 3-4 тижні. Такий варіант підходить пацієнткам із достатнім оваріальним резервом яєчників.

Перший етап довгого протоколу ЕКЗ починається у лютеїнову фазу, на 19-20 день циклу. Жінці вводять препарати, які призупиняють вироблення лютеїнізуючого гормону. Коли його рівень падає до мінімуму, починають процедури стимулювання овуляції. Другий етап займає близько 12 днів.

При використанні того чи іншого протоколу репродуктолог має право змінити схему, виходячи з відповіді організму жінки. Лікар може змінити дозу та схему застосування препаратів, відмінити або ввести новий лікарський засіб. Навіть при ідентичних протоколах реакція у пацієнток може бути різною.

Для виключення розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників як при короткому, так і при довгому протоколі ЕКЗ обов’язково проводиться моніторинг рівня естрадіолу. При надмірно високих показниках цього гормону припиняють стимуляцію.

Вибір протоколу в програмі екстракорпорального запліднення залишається за репродуктологом. Зазвичай короткий протокол ЕКЗ призначають жінкам старшого віку. Він не включає регулюючу фазу, тому яйцеклітини в результаті стимуляції отримують менше. Довгий протокол ЕКЗ дозволяє отримати до 20 яйцеклітин. Його рекомендують пацієнткам із ендометріозом, міомою, надмірною масою тіла.

Щоб визначити, який протокол ЕКЗ вам підходить, необхідно отримати консультацію репродуктолога. Досвідчені фахівці в галузі репродуктології проводять прийом у клініці «Айвімед». Записуйтесь на консультацію, щоб підібрати оптимальну програму ЕКЗ для якнайшвидшого настання вашої вагітності.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email