Екстрагенітальна патологія і вагітність

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Екстрагенітальна патологія (ЕГП) об’єднує захворювання, синдроми і стани у жінки, які не належать до гінекологічних хвороб або акушерських ускладнень. ЕГП поділяють на дві групи: не пов’язані з виношуванням дитини і асоційовані з вагітністю. Жінки з такими захворюваннями потребують особливо ретельного нагляду і вибору способу розродження.

Екстрагенітальна патологія у вагітних

До групи не пов’язаних з виношуванням дитини ЕГП входять:

  • серцево-судинні хвороби;
  • захворювання нирок, печінки;
  • бронхолегеневі патології;
  • хвороби шлунково-кишкового тракту;
  • цукровий діабет;
  • хронічні захворювання крові;
  • пневмонія;
  • інфекційні захворювання;
  • патології нервової системи і т. д.

Екстрагенітальна патологія і вагітність можуть мати етіологічний зв’язок. Мова йде про хвороби, які розвиваються в зв’язку з гестацією. До таких відносять: гестаційний діабет, гостру жирову дистрофію печінки, акушерський холестаз, перипартальну кардіоміопатію, післяпологовий тиреоїдит, післяпологову депресію.

У структурі ЕГП 40,3 % займають захворювання серця і судин, 24,7 % припадає на інфекційні хвороби, третє місце займають новоутворення (14.07 %), інші хвороби — 20,3 %.

Чим загрожує екстрагенітальна патологія?

ЕГП здатна погіршити результат вагітності, як для матері, так і для плода. Вона підвищує частоту розвитку ускладнень під час виношування дитини, пологів і в післяпологовому періоді. Наявність екстрагенітальної патології у вагітної потребує вибору особливого способу розродження.

Жінки з ЕГП повинні особливо ретельно підходити до питання планування сім’ї. До зачаття необхідно пройти комплексне обстеження здоров’я, отримати консультації вузьких фахівців, в тому числі акушера-гінеколога, репродуктолога.

Веденням вагітних, у яких є екстрагенітальна патологія, займаються досвідчені фахівці, які будуть спостерігати за розвитком плоду і здоров’ям майбутньої матері і зможуть в оперативному порядку вживати заходів для профілактики та стабілізації стану пацієнтки. Акушер-гінеколог порекомендує оптимальний спосіб розродження, який буде максимально дбайливим для жінки і її малюка.

Проконсультуватися з досвідченими фахівцями — акушерами-гінекологами, репродуктологами, ви можете в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email