Дієта при ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Яким має бути харчування перед ЕКЗ і під час проходження програми? Які продукти потрібно додати в раціон, а від яких краще позбутися? Отримати відповіді на ці питання можна у репродуктолога. Лікар врахує індивідуальні особливості організму жінки і порекомендує оптимальний харчування в протоколі ЕКЗ. Нижче будуть розглянуті основні принципи побудови раціону.

Якою повинна бути дієта перед ЕКЗ?

Правильне харчування перед початком програми екстракорпорального запліднення допоможе організму майбутньої мами отримати і накопичити достатню кількість поживних речовин, необхідних для успішної вагітності та народження здорової дитини. Раціон повинен включати продукти, багаті фолієвою кислотою, йодом, вітаміном D, калієм, вітаміном E, кальцієм, вітамінами групи B.

Харчування під час ЕКЗ

Лікарі рекомендують жінці, що проходить лікування безпліддя за допомогою екстракорпорального запліднення, переглянути свій раціон:

  • Харчування при стимуляції овуляції під час ЕКЗ повинно бути збалансованим і поживним. Використовувати дієти для схуднення не рекомендується. Знижувати вагу (якщо в цьому є необхідність) потрібно до вступу в програму.
  • Фахівці рекомендують білкову дієту при ЕКЗ. Забезпечення підвищеного споживання білку дозволить знизити ризик гіперстимуляції яєчників. До того ж, білок є основним «будівельним матеріалом» для клітин організму.
  • Важливо дотримуватися правильного співвідношення білків рослинного і тваринного походження. Тваринних білків має бути не менше 60-70 %. Слід віддавати перевагу м’ясу курки, індички, нежирній рибі, яйцям, сиру.
  • У харчуванні в період до і після при перенесенні ембріона варто обмежити кількість легкозасвоюваних вуглеводів. Вони призводять до швидкого підвищення рівня глюкози в крові, що може стати фактором ризику розвитку метаболічних розладів. До таких «швидких вуглеводів» відносять солодощі, солодку випічку, солодкі фрукти.
  • Відмовлятися від жирів не слід. Харчування при стимуляції та інших етапах ЕКЗ повинно включати до 20 г жирів на добу, джерелами яких можуть бути рослинні масла, жирні сорти риби.
  • Важливо не зловживати солоними продуктами, які затримують воду в організмі. Також необхідно дотримуватися питного режиму: вживати чисту воду в розрахунку 30 г на 1 кг маси тіла. Не варто захоплюватися кавою, чаєм і іншими напоями, що містять кофеїн.
  • Дієта при ЕКЗ і після пункції повинна включати продукти, що містять клітковину (фрукти й овочі). При цьому важливо в достатній кількості вживати рідину.

Проконсультуватися з приводу білкової дієти при ЕКЗ можна з репродуктологом в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email