Діти, зачаті за допомогою ЕКЗ, не відрізняються в розвитку від однолітків

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Згідно з даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, кожна 8-ма пара відчуває труднощі із зачаттям дитини або збереженням вагітності. У минулому році кількість дітей, зачатих за допомогою технології ЕКЗ у всьому світі, перевищила 8 млн.

Дослідження, спільно проведене Центром репродуктивної медицини штату Іллінойс і Медичним центром Університету Раш, показало, що відсутність відмінностей у розвитку дітей, зачатих природним шляхом і дітей, народжених після ЕКЗ.

Учасниками дослідження стали 1881 житель США. Вчені попросили батьків дітей відзначити контрольні показники розвитку дитини з моменту народження і до віку 5 років.

Серед усіх учасників дослідження 12,2 % скористалися методами ДРТ (в т. ч. медикаментозним лікуванням безпліддя, внутрішньоматковою інсемінацією, ЕКЗ), 87,8 % зачали дитину природним шляхом. Аналіз даних показав, що в обох групах показники розвитку дітей від народження до 5 років однакові.

За словами автора дослідження доктора Дженніфер Хиршфельд-Цитрон, репродуктолога-ендокринолога Центру репродуктивної медицини штату Іллінойс, батьки багато часу проводять зі своїми дітьми і як ніхто інший можуть розповісти про них, тому так важливо проаналізувати розвиток дитини з точки зору батьків. Багато пацієнтів не проходять лікування від безпліддя за допомогою ДРТ через страх, що їх дитина не буде «нормальною». Це дослідження покликане позбавити людей від подібних побоювань.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email