Сьогодні ми познайомимо вас з сучасною допоміжною репродуктивною технологією — цитоплазматичним перенесенням. Вона передбачає введення цитоплазми з донорської яйцеклітини в яйцеклітину пацієнтки.
Для чого потрібне цитоплазматичне перенесення?
Ця процедура сприяє усуненню дефектів яйцеклітини, пов’язаних із забезпеченням її енергетичними ресурсами та порушенням метаболізму. А також призводить до відновлення нормального розвитку ембріона.
Як виконується процедура цитоплазматичного перенесення?
З донорської яйцеклітини забирається невелика кількість цитоплазми (до 15% від її обсягу), яка разом зі сперматозоїдом вводиться в цитоплазму яйцеклітини пацієнтки.
Кому рекомендоване цитоплазматичне перенесення?
У середньому 15% пар сьогодні бореться з безпліддям. Приблизно в одній третині випадків проблема безплідності пов’язана з низькою чоловічою фертильністю, в іншій третині — з жіночою, а в інших випадках — з обома.
Процедура цитоплазматичного перенесення рекомендується жінкам з багаторазовими невдалими спробами ЕКЗ.
Відсутність результатів можуть спричинити різні фактори:
- Знижена частота або відсутність запліднення;
- Аномальне дроблення ембріонів;
- Сповільнена динаміка розвитку ембріонів;
- Відсутність імплантації ембріонів.
Цитоплазма яйцеклітини
Яйцеклітина більша за сперматозоїд у 80 000 разів. Це пов’язано з тим, що саме ооцит передає весь запас поживних речовин та енергії для подальшого розвитку ембріона.
Яйцеклітина вкрита оболонкою, що захищає яйцеклітину і функціонує як контейнер для ембріона в процесі його розвитку до етапу імплантації. Далі через зону проходить перивітеліновий простір.
Всередині ооцита знаходиться цитоплазма. Це гелеподібна рідина, яка містить безліч крихітних клітинних органів, які називаються органелами, вони необхідні для життєдіяльності яйцеклітин та забезпечують клітину енергією.