Безпліддя після викидня

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чи може після викидня бути безпліддя — таке питання хвилює пацієнток, які пережили мимовільне переривання вагітності. За статистикою, така ситуація відбувається у кожної п’ятої жінки. Багато хто навіть не здогадуються про викидень, оскільки він трапляється на ранніх термінах.

Причиною мимовільного переривання вагітності на терміні до 6 тижнів є генетичні аномалії. На більш пізніх термінах викидні можуть бути викликані інфекціями і вірусами, які призводять до деформацій плоду, несумісних з життям.

Чи може безпліддя розвинутися після викидня?

Організм готовий до зачаття вже через 2 тижні після самовільного переривання вагітності. Однак акушери-гінекологи, репродуктологи наполягають на відновленні і при необхідності — на проведенні обстеження.

Діагностика важлива для того, щоб з’ясувати, чому сталося самовільне переривання вагітності. Вона включає в себе оцінку гормонального фону, імунного статусу, системи гемостазу. Якщо дослідження показали наявність патології, важливо повністю пройти лікування і уточнити у акушера-гінеколога, репродуктолога терміни, коли можна повторити спробу зачаття. Зазвичай достатньо 3-6 місяців на відновлення організму перед вагітністю.

Навіть після викидня на пізньому терміні 85 % жінок можуть успішно завагітніти і народити дитину. Однак багато хто з них знаходиться у важкому психологічному стані, що може негативно відбитися на зачатті. Тому таким пацієнткам рекомендується скористатися підтримкою близьких, займатися медитацією і при необхідності звернутися до психолога.

Чи існує ймовірність безпліддя після мимовільного викидня? Якщо мимовільне переривання вагітності у пари трапляється в другій або третій раз, це може говорити про хромосомні аномалії у ембріона або плода.

Така ситуація може виникнути, якщо завагітніти намагається подружжя, один або обидва в якому є носіями генетичних захворювань або порушень, якщо вік пари 35 років і старше, якщо в родині вже є дитина з генетичними відхиленнями.

Якщо вас хвилює, чи може після викидня бути безпліддя, записуйтеся на консультацію акушера-гінеколога, репродуктолога в клініку «Айвімед». Лікар проведе огляд, призначить необхідні обстеження і зможе з’ясувати причину, чому вагітність перервалася. А також допоможе усунути причину викидня і розповість, як підготуватися до зачаття.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email