Аналізи на антитіла при вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Резус-фактор (Rh) — це білок, який присутній на поверхні еритроцитів, червоних кров’яних тілець. У 15 % людей такий білок відсутній, і вони мають негативний резус-фактор крові. Якщо в кров до людини з позитивним резус-фактором (Rh+) потрапляють еритроцити з негативним резус-фактором (Rh-), то вони сприймаються як чужорідні. Так виникає резус-конфлікт.

Вагітність і негативний резус-фактор

Якщо жінка з Rh- вагітніє від чоловіка з Rh+, то з ймовірністю 75 % у них народиться дитина з Rh+. І у цьому випадку розвивається резус-конфлікт. Rh-антитіла матері проникають до кровотоку майбутньої дитини і атакують її еритроцити. В результаті у плода розвивається кисневе голодування, підвищується рівень білірубіну, який забарвлює шкіру в жовтий колір. Також може пошкоджуватися головний мозок. Найбільш несприятливий результат — розвиток водянки плода і його загибель.

Аналіз на антитіла при вагітності

На першому візиті до акушера-гінеколога вагітна отримує список досліджень, серед яких також присутній тест на групу і Rh крові. Якщо у жінки негативний Rh, а у батька майбутньої дитини Rh виявляється позитивним, то її направляють на аналіз на антитіла при вагітності. За умови неускладненого перебігу гестаційного періоду повторно такий тест вагітна здає на 28 тижні. У разі резус-конфлікту необхідно динамічне спостереження за рівнем антирезусних антитіл в крові матері.

Для профілактики резус-конфлікту майбутній мамі з Rh-, яка виношує дитину з Rh +, може рекомендуватися застосування анти-D імуноглобуліну. Навіть у разі відсутності у жінки Rh-антитіл на 28-32 тижні їй рекомендовано введення анти-резус імуноглобуліну. Рішення щодо такої терапії приймає акушер-гінеколог, який спостерігає вагітну жінку.

Вагітність і негативний резус-фактор не обов’язково викликають небезпечні ускладнення для плода. У деяких випадках антитіла виробляються в невеликій кількості. Вважається, що при першій вагітності у жінки з Rh- резус-конфлікт може бути відсутнім або буде мати маловиражений характер. При виношуванні другої-третьої дитини антирезусні антитіла можуть вироблятися в більшій кількості.

Акушери-гінекологи клініки «Айвімед» мають спеціальні знання і великий досвід ведення вагітних при резус-конфлікті. У клініці можна пройти необхідну діагностику (УЗД, аналізи) в зручний день і час.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email