Оптимальний час перенесення ембріона в матку жінки відіграє вирішальну роль у результаті програми ЕКЗ. Цей час називають «вікном імплантації». Нещодавно австралійські вчені з Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT) знайшли спосіб виявлення «золотого вікна» імплантації ембріона.
Дослідникам вдалося відкрити так звану антиімплантаційну молекулу (PCX), яка впливає на ймовірність успішної імплантації ембріона в ендометрій матки. За словами професора Гуйін Не, який очолює команду вчених, це відкриття змінило наукові уявлення про процес імплантації ембріонів.
Проведене ретроспективне дослідження включило в себе аналіз рівнів PCX в ендометрії матки 81 пацієнтки, які пройшли програму екстракорпорального запліднення. Біопсію ендометрію виконували через 7 днів після овуляції. Аналіз показав, що у пацієнток з низьким рівнем PCX вагітність наступала в 58 % випадків, тоді як у жінок з високим рівнем антиімплантаційної молекули вагітність наступала у 18 % випадків.
Як зазначив професор Люк Ромбаутс, який брав участь в даному дослідженні, аналіз рівня PCX у пацієнток можна використовувати в якості скринінгового тесту для визначення «золотого вікна» імплантації ембріона. Крім того, виявлена антиімплантаційна молекула може вказувати на причину безпліддя, що робить можливим розробку нових підходів до лікування.