Білок в сечі при вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Вагітна жінка здає білок в сечі при нормальному перебігу вагітності мінімум дев’ять разів. Навіщо проводиться таке дослідження? За кількістю білка в сечі акушер-гінеколог може встановити ризики розвитку специфічних для пренатального періоду патологій. Наприклад, таких, як прееклампсія і еклампсія, які загрожують здоров’ю і матері, і плоду.

Норма білка в сечі при вагітності

Нормальними показниками для дорослої здорової людини вважаються 0,003 г/л в одній порції або 0,1 г/л в добовому обсязі. У жінок, які виношують дитину, відбуваються значні зміни в організмі, а також зростає навантаження на нирки. Тому нормою для майбутніх мам вважаються інші цифри.

Білок в сечі на ранніх термінах — до 0,3 г/л, а на пізніх термінах вагітності — до 0,5 г / л. Якщо показники знаходяться вище допустимого рівня, це вимагає пильної уваги лікаря і додаткового обстеження жінки.

Підвищений білок у сечі при вагітності

Протеїнурія — стан, при якому рівень білка в сечі знаходиться вище норми. Жінка здає аналіз під час кожного відвідування акушера-гінеколога, оскільки вкрай важливо стежити за цим показником, щоб вчасно виявити протеїнурію і вжити відповідних заходів. Особливо небезпечні випадки, коли підвищений рівень білка в сечі майбутньої матері супроводжується гіпертензією, набряком, токсикозом.

Протеїнурія на тлі набряків і підвищеного артеріального тиску у вагітних може підвищувати ризик розвитку таких серйозних ускладнень, як прееклампсія і еклампсія. Прееклампсія може супроводжуватися порушенням функцій нирок, печінки, судинної системи, мозку, а також фетоплацентарною недостатністю, яка порушує процеси розвитку плода. Еклампсія загрожує судорожним синдромом, здатна спровокувати печінково-ниркову недостатність, набряк легенів, асфіксію, крововилив в мозок.

Причини протеїнурії у вагітних

Підвищений білок у сечі при вагітності не завжди є приводом для занепокоєння. Його рівень може підніматися у жінки на тлі незбалансованого харчування, після переохолодження, фізичної перевтоми, в результаті психоемоційного стресу.

Існує група патологій, не пов’язаних з виношуванням дитини і які також проявляють себе протеїнурією. До них відносять: цукровий діабет, інфекційні захворювання, мієломну хворобу, рабдоміоліз, інтоксикацію тощо. Вони вимагають своєчасної діагностики та спеціального лікування у профільних спеціалістів. Тому майбутнім мамам так важливо регулярно здавати аналіз.

Знижений білок в сечі при вагітності

Це стан, протилежний протеїнурії, який називається гипопротеїнемією. Вона може бути обумовлена ​​високими фізичними навантаженнями, незбалансованим харчуванням (недостатня кількість білка в раціоні, монодієти, голодування), зневодненням організму. При усуненні цих факторів показник білка у пацієнтки приходить до норми.

Якщо ж говорити про патологічні стани, що супроводжуються гіпопротеїнемією, це можуть бути гострі інфекції, захворювання печінки, онкопатології, важка анемія і великі крововтрати.

Якщо білок в сечі у жінки знаходиться нижче норми при вагітності, необхідно з’ясувати причину такого стану і якомога швидше усунути її. Гіпопротеїнемія послаблює імунітет майбутньої матері і робить її беззахисною перед вірусними і інфекційними захворюваннями.

Здати аналіз на білок в сечі при вагітності можна в клініці «Айвімед». З результатами дослідження жінка може проконсультуватися з акушерами-гінекологами, які приймають в клініці. Для запису на прийом необхідно заповнити форму в розділі «Контакти».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Журнал Acta Obstericia et Gyneologica Scandinavica опублікував результати дослідження, проведеного Європейським товариством репродукції людини і

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email