Вчені навчилися створювати сперму зі шкіри

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Великий внесок у лікування безпліддя зробили вчені Китайської Народної Республіки. У лабораторіях Нанкинского університету були винайдені методи, за допомогою яких можна виробляти сперматозоїди з частинок шкіри.

Таке відкриття дозволить багатьом безплідним парам і людям, що страждають від ракових захворювань, зачати дитину. При цьому в спермі, створеній на основі шкіри, буде зберігатися генетична інформація батька.

Незважаючи на те, що безпліддя найчастіше пов’язують з проблемами з боку жінки, чоловіки також можуть мати проблеми зі здоров’ям, які в подальшому негативно вплинуть на зачаття. За статистикою, кожна сьома пара має проблеми з репродукцією.

Китайським вченим вдалося зробити два відкриття:

  • створити сперму зі шкіри;
  • провести процес запліднення таким матеріалом на прикладі мишей.

Через деякий час у тварин з’явилося здорове потомство, що ще раз доводить реальність методів запліднення за допомогою сперми, створеної на основі шкіри.

Для створення такого матеріалу, фахівці взяли за основу стовбурові (ембріональні) клітини, які здатні приймати вигляд інших типів клітин.

Після поєднання матеріалу, додаткових речовин і гормонів вийшов повноцінний сперматозоїд. Однак вдалося створити матеріал лише 4 стадії, на якій у статевої клітини відсутній хвіст. Але цей факт не заважає заплідненню яйцеклітини.

Таке дослідження у майбутньому матиме значний вплив на лікування безпліддя у чоловіків. В даний час вчені роблять спроби створення людської сперми таким методом. Розрахунки вказують, що методика буде доступна кожному бажаючому через 10 років.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Гестоз

Гестозом називають ускладнення перебігу вагітності, що супроводжується набряками, підвищенням артеріального тиску, еклампсією, наявністю білка в

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email