Двійня після ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Існує міф, що після екстракорпорального запліднення завжди народжуються двійні або навіть трійні. З цієї причини багато хто відмовляється від використання ЕКЗ. Жінки побоюються підвищених навантажень на організм і ризиків, пов’язаних з багатоплідною вагітністю. Насправді ймовірність двійні при ЕКЗ залежить від багатьох чинників: кількості попередніх спроб, віку і загального стану здоров’я жінки тощо.

Раніше у всьому світі практикувався підхід, згідно якого в рамках програми екстракорпорального запліднення жінці переносили в матку більше одного ембріона. Це дозволяло підвищувати шанси на успіх лікування. Але якщо всі ембріони успішно імплантувалися, то на УЗД констатували двійню (або трійню) після ЕКЗ. Для пар, які багато років страждали на безпліддя, це може стати щастям, але в деяких випадках багатоплідність може виявитися випробуванням.

Вагітність двійнею після ЕКЗ: наслідки

Якщо жінка виношує не одного, а двох або трьох дітей, це підвищує ризики як для здоров’я матері, так і для здоров’я її майбутніх малюків. Двійня або трійня, які можуть бути не тільки після ЕКЗ, але і в результаті природного зачаття, це додаткові ризики. Наприклад, нестача поживних речовин для виношуваних плодів, виснаження організму матері, токсикоз, недоношеність дітей, передчасні або складні пологи.

Вагітність двійнею як після ЕКЗ, так і при зачатті природним шляхом, потребує особливо ретельного догляду. Правильна підготовка до екстракорпорального запліднення і чітке дотримання лікарських рекомендацій під час виношування, допомагає майбутній мамі уникнути багатьох ризиків.

Чи обов’язково буде двійня після ЕКЗ?

Сучасний розвиток допоміжних репродуктивних технологій дозволяє відмовитися від перенесення більше 1 ембріона в порожнину матки. Підвищити шанси на успіх програми ЕКЗ і виключити ймовірність двійні допомагає ретельний відбір ембріона для ембріотрансферу.

У клініці «Айвімед» для цього використовується спеціальне обладнання — ембріоскоп. Він дозволяє культивувати ембріони протягом 5 днів (до стадії бластоцисти) і безперервно стежити за їх розвитком, щоб вибрати один — найперспективніший, для перенесення в матку майбутньої мами.

Використання ембріоскопу дозволяє вирощувати ембріони в стабільних умовах, оскільки для оцінки стану їх не доводиться виймати з інкубатора назовні. Спостереження за динамікою розвитку кожного ембріона протягом 5 днів культивування допомагає ембріологові вибрати 1 ембріон для переносу і бути впевненим в високих шансах на успіх програми.

Але якщо пара цікавиться, чи можна за допомогою ЕКЗ зачати і народити двійню, то за бажанням майбутніх батьків, в матку можуть перенести 2 ембріона.

Дізнатися більше про програми екстракорпорального запліднення і застосування ембріоскопу в клініці «Айвімед» можна на консультації репродуктолога.

 

 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email