Визначаємо стать майбутньої дитини

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Як дізнатися стать майбутньої дитини — це одне з найбільш частих запитань, які задають лікарям подружні пари. Зробити це можна за допомогою ультразвукового дослідження і лабораторного аналізу крові вагітної (неінвазивний пренатальний тест або НІПТ).

На якому терміні дізнаються стать дитини?

НІПТ можна проводити з 9 тижня вагітності. Це дослідження спрямоване, у першу чергу, на виключення генетичних аномалій і патологій плода. Його використовують для визначення статі дитини, якщо присутній ризик передачі від батьків зчеплених зі статтю генетичних патологій. Майбутню маму можуть направити на НІПТ з метою виключення у плода синдрому Дауна, Едвардса, Патау та інших хромосомних аномалій.

Як визначити стать майбутньої дитини за допомогою УЗД? Спрогнозувати, народиться у пари хлопчик чи дівчинка, можна завдяки ультразвуковому дослідженню, яке проводять з 11 тижня. Спеціаліст по УЗД візуалізує статевий горбок плода, і на підставі його зовнішнього вигляду може припустити стать майбутньої дитини.

Чим пізніше термін проведення ультразвукового скринінгу, тим точніше прогноз лікаря. Більш точно стать дитини можна дізнатися на 16 тижні. А на 30 тижні яєчка у хлопчиків вже опускаються в мошонку, тому в статевій приналежності малюка не залишається сумнівів.

Планове УЗД при вагітності проводиться три рази. На 10-11 тижні лікар може припустити, кого варто чекати парі — хлопчика чи дівчинку. Але цей прогноз залишається приблизними.

Визначити стать точніше можливо на другому УЗД, яке проводиться на 19-21 тижні. Але під час обстеження малюк може бути так повернутим до датчика апарату, що лікар не зможе визначити стать дитини. На третьому плановому УЗД вагітної (32-34 тиждень) можна отримати найбільш точний висновок щодо статі дитини. Виходячи з цього, відповідь на питання «На якому  терміні зазвичай дізнаються про стать дитини?» індивідуальний для кожної пари.

Пройти ультразвукове дослідження під час вагітності можна в клініці «Айвімед». Акушери-гінекологи проводять 3D і 4D УЗД на апараті експертного класу. Крім професійного висновку за результатами дослідження пацієнти можуть отримати на руки відеозапис ультразвукової діагностики.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Медичний центр «IVMED» запровадив патріотичну ініціативу зі збереження репродуктивних клітин бійців ЗСУ Медичний центр лікування

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email