Відкладене материнство

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Сьогодні жінка може обирати, коли стати мамою, завдяки можливості відкладеного материнства. Це технологія допоміжної репродуктивної медицини, яка дозволяє кріоконсервувати (заморожувати) яйцеклітини (ооцити) з тим, щоб у майбутньому використовувати їх для запліднення в рамках програми ЕКЗ.

У чому суть відкладеного материнства?

Кожна жінка народжується з певним запасом яйцеклітин (оваріальний резерв), який з моменту статевого дозрівання і перших менструацій починає поступово скорочуватися. Після 35 років оваріальний резерв стрімко знижується, і шанси стати мамою відповідно зменшуються.

У сучасному суспільстві, як правило, саме після 30-35 років жінки починають замислюватися про народження дітей. До цього часу вони встигають отримати освіту, досягнути кар’єрних висот в професії або спорті. Але їх може чекати велике розчарування, оскільки оваріальний резерв виснажений, до того ж, в старшому репродуктивному віці підвищується ризик хромосомних аномалій у плода. Як результат — відсутність бажаної вагітності або невиношування вагітності.

Відкладене материнство допомагає уникнути цих ризиків. Жінка може заморозити свої яйцеклітини тоді, коли її оваріальний запас знаходиться в нормі, і якість репродуктивних клітин дозволяє в перспективі отримати ембріони гарної якості. Поки ооцити будуть зберігатися в кріобанку, ви можете продовжувати вчитися або працювати, досягати висот у спортивній або творчій кар’єрі тощо.

Відкладене материнство також може зацікавити жінок із захворюваннями яєчників або з високим ризиком передчасного виснаження оваріального резерву. Таку процедуру рекомендують пацієнткам, які мають проходити лікування онкологічних захворювань, якщо вони планують народжувати в майбутньому.

Як скористатися можливістю відкладеного материнства?

Якщо ви плануєте заморозити яйцеклітини, щоб використовувати їх в майбутньому і народити дитину, необхідно звертатися до спеціалізованих медичних установ. У клініці «Айвімед» існує програма відкладеного материнства, яка дозволяє жінкам поставити на паузу свій «біологічний годинник».

З чого почати? В першу чергу, необхідно отримати консультацію репродуктолога. Доктор проведе огляд, УЗД, направить на додаткові аналізи, якщо вони необхідні. Після цього пацієнтка вступає в програму, в рамках якої відбувається стимуляція овуляції для отримання декількох яйцеклітин.

Процес дозрівання фолікулів в яєчниках контролюється за допомогою УЗД і лабораторних аналізів. Коли яйцеклітини дозріють, за допомогою малоінвазивної процедури під назвою пункція фолікулів, їх витягують з яєчників, а потім заморожують методом вітрифікації і поміщають у кріобанк.

У кріобанку ооцити можуть зберігатися десятиліттями. Коли жінка буде готова, вона звертається в клинку, де проходить ЕКЗ з використанням власних раніше заморожених яйцеклітин. Завдяки відкладеному материнству ви можете планувати свою сім’ю і стати мамою тоді, коли вирішите самі!

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email