Олігоастенотератозооспермія

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Що таке нормозооспермія, чи потрібно її лікувати? Якщо показники спермограми перебувають у межах норми, то вважається, що якість сперми є задовільною. Однак якщо у пацієнта нормозооспермія, а пара все ж таки не може зачати дитину, то потрібно проводити додаткову діагностику. Так чоловіка можуть направити на розширену спермограму.

Нормозооспермія — що це означає?

Стандартна спермограма передбачає дослідження еякуляту чоловіка за чотирма параметрами: кількість, рухливість, морфологія, життєздатність сперматозоїдів. Якщо ці показники перебувають у нормі, то говорять про нормозооспермію.

Однак, розширена спермограма може показати, що сперматозоїди схильні до агрегації та аглютинації на тлі наявності антиспермальних антитіл. Тобто вони схильні до склеювання, що погіршує їхні шанси на успішне запліднення яйцеклітини.

Також під час додаткових досліджень може з’ясуватись, що час розрідження сперми становить понад 60 хвилин. За цей час кисле середовище статевих шляхів жінки встигає порушити рухливість чоловічих репродуктивних клітин.

Підвищена в’язкість сперми навіть за нормозооспермії може перешкоджати успішному зачаттю. Така ситуація можлива, якщо чоловік страждає від простатиту, орхіту, варикоцеле, приймає анаболічні стероїди тощо.

Нормозооспермія — діагноз, який не завжди передбачає лікування, але потребує особливої ​​уваги з боку репродуктолога чи андролога. Якщо під час розширеної спермограми виявляються супутні патології, лікар пропонує відповідну терапію. Найчастіше причинами зниження фертильності при нормозооспермії виявляються інфекційно-запальні захворювання, у т. ч. хронічні або безсимптомні.

Для покращення якості сперми чоловікові можуть рекомендувати:

  • відмовитись від нікотину, алкоголю;
  • нормалізувати харчування, відмовитися від фаст-фуду, жирного, смаженого тощо;
  • забезпечити помірні фізичні навантаження, відмовитися від таких видів спорту, як їзда на велосипеды;
  • своєчасно проходити профілактичні огляди у уролога, андролога, здавати аналізи, звертатися до лікаря за появи скарг з боку сечостатевої системи.

Обговорити результати спермограми та дізнатися, що робити при діагнозі нормозооспермія, ви можете у клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email