Дворога матка і вагітність

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Дворога матка у жінок — це аномалія розвитку статевої системи, яка може стати причиною порушень репродуктивної функції. Основним ускладненням при вагітності у таких пацієнток є ризик невиношування, а також плацентарна дисфункція з затримкою розвитку плода.

Дворога матка у жінок: суть, причини та симптоми

Ця анатомічна аномалія полягає у поділі тіла матки на дві частини, відділені перегородкою. Розщеплення може бути повним і неповним, також існує така форма аномалії, як сідлоподібна матка.

Специфічні симптоми дворогої матки відсутні. Про наявність аномалії можуть говорити менструації, що супроводжуються болями, та дисфункціональні кровотечі. Крім того, при дворогій матці у жінок виникають труднощі з настанням і протіканням вагітності.

Як виявити аномалію?

Часто про дворогу матку жінка дізнається після невдалої вагітності, і у цьому випадку необхідні додаткові обстеження:

  • УЗД органів малого тазу;
  • гістеросальпінгографія або ехосальпінгографія;
  • гістероскопія.

При виявленні дворогої матки до планування зачаття і вагітності жінка проходить обстеження, за результатами якого їй можуть порекомендувати хірургічну корекцію аномалії. Наприклад, висічення перегородки, видалення рогу, з’єднання порожнин у разі неповного розщеплення. Також жінці може бути рекомендована програма ЕКЗ.

Якщо вагітність, що настала при дворогій матці, протікає без істотних порушень, то в рамках ведення такої пацієнтки показань до переривання немає. Пологи можуть відбуватися природним шляхом або за допомогою кесарева розтину. У другому випадку одночасно можуть провести хірургічну корекцію аномалії.

Ведення вагітності при дворогій матці

Жінки з подібною проблемою потребують ретельного спостереження у акушерів-гінекологів. Дворога матка не тільки ускладнює вагітність, але й може викликати труднощі при пологах. Наприклад, аномалії пологової діяльності, затяжні пологи, кровотечі, ризик розривів піхви, шийки і самої маткової порожнини.

Що стосується дворогої матки і прогнозів вагітності, то ймовірні такі ускладнення, як спонтанні викидні, кровотечі з додаткового рогу, аномальне прикріплення плаценти, недостатність функції шийки матки, неправильне положення плоду.

При подібній аномалії виношування дитини не завжди протікає з ускладненнями. Проте, веденням вагітності при дворогій матці повинен займатися досвідчений акушер-гінеколог, знайомий з даною проблемою. Особливість спостереження за вагітною полягає в підтримці виношування, госпіталізації жінки в критичні строки для попередження загрози викидня, а також передбачає терапію виникаючих ускладнень.

Щоб пройти обстеження і отримати консультацію гінеколога, записуйтеся на прийом в клініку «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email